Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Świąt Wielkanocnych

Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej,
Pracownicy Cywilni Państwowej Straży Pożarnej,

Druhny i Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych,

Święta Wielkiej Nocy to dla każdego z nas czas niezwykły. Już wkrótce zasiądziemy razem z naszymi najbliższymi do świątecznego stołu. Z tej okazji pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia spokoju, radości oraz dobrego czasu spędzonego w gronie rodzinnym.

Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicze Straże Pożarne są kluczowym elementem polskiego systemu bezpieczeństwa. Odgrywacie wiodącą rolę w zarządzaniu kryzysowym. Polacy doskonale wiedzą, że gdy zagrożone jest ich życie i zdrowie, zawsze mogą liczyć na pomoc strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych. Kiedy zdarzy się wypadek drogowy albo wybuchnie pożar, to właśnie Wy jako pierwsi jesteście na miejscu zdarzenia. Należą się Wam za to wyrazy najwyższego szacunku.

Podziwiani jesteście także w Europie i na świecie. Wystarczy przypomnieć Wasze misje ratownicze w Turcji i Grecji. Świetnie wyposażeni i doskonale zorganizowani, ratowaliście życie i zdrowie tam, gdzie inni byli już bezsilni. Jesteście najlepszymi ambasadorami solidności i wysokich umiejętności służb podległych MSWiA.

Docenić należy także ważną rolę Pracowników Cywilnych Państwowej Straży Pożarnej. To dzięki Waszemu zaangażowaniu formacja funkcjonuje sprawnie i profesjonalnie. Ogromnym kapitałem jest też współpraca Państwowej Straży Pożarnej z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Tysiące wspólnych wyjazdów do interwencji w całym kraju świadczą o tym, że przebiega ona bardzo dobrze.

Wszystkim Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, Pracownikom Cywilnym Państwowej Straży Pożarnej oraz Druhnom i Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych życzę radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Do tych z Państwa, którzy w czasie Świąt będą wykonywali swoje obowiązki, kieruję wyrazy najwyższego uznania.

Z wyrazami szacunku
Marcin Kierwiński