Ćwiczenia strażaków na lodzie.

Zamarznięte akweny bardzo często przyciągają nie tylko amatorów wędkowania podlodowego, lecz także i dzieci. Niestety lód potrafi być bardzo zdradliwy.

Co roku dochodzi w Polsce do wielu wypadków związanych z załamaniem się lodu pod ciężarem człowieka, dlatego też strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Opolu Lubelskim w ramach doskonalenia swoich umiejętności zorganizowali ćwiczenia związane z działaniami ratowniczymi na lodzie.

Ćwiczenia odbyły się na na zamarzniętym akwenie wodnym w Opolu Lubelskim przy ul. Rybackiej. Strażacy ćwiczyli umiejętności posługiwania się sprzętem do ratownictwa wodnego oraz doskonalili techniki wydobywania poszkodowanych, którzy znaleźli się w wodzie na skutek załamania pokrywy lodowej. Zajęcia polegały także na przypomnieniu podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy osobom, u których na skutek działania niskiej temperatury rozwinęła się hipotermia.

Każdego roku opolscy strażacy co najmniej kilka razy wyjeżdżają do interwencji z zakresu ratownictwa na lodzie. Najczęściej zdarzenia dotyczą konieczności ewakuacji zwierząt uwięzionych na zamarzniętych akwenach wodnych.