Charytatywny Ultramaraton Kolarski zawitał do powiatu opolskiego

24 czerwca 2022 roku przez teren powiatu opolskiego przejechali uczestnicy 6. edycji Charytatywnego Ultramaratonu Kolarskiego, odbywającego się pod hasłem: 500 km+ na rowerze dla strażaków z Ukrainy. Celem akcji jest zbiórka artykułów spożywczych z długi terminem przydatności, chemii domowej oraz artykułów medycznych opatrunkowych.

Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem gen. Bryg. Andrzeja Bartkowiaka – Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej i gen Serhiya Kruka – Szefa Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Inicjatorami wydarzenia są strażacy ze Słupska, Wrocławia, Oławy i Polkowic,  a biorą w nim udział również kolarze z Ukrainy. Uczestnicy wydarzenia w ciągu trzech dni pokonają na rowerach przebiegającą przez 8 województw i liczącą ponad 761 km trasę, która rozpoczęła się w Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu, a zakończy się w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Chętne osoby mogą dołączyć do kolarzy i przejechać  z nimi dowolny dystans.
Na trasie przejazdu zaplanowano krótkie postoje w ponad 30 jednostkach organizacyjnych PSP. Jeden z nich miał miejsce w Komendzie Powiatowej PSP w Opolu Lubelskim. Opolscy strażacy aktywnie włączyli się do akcji. Zebrano i przekazano środki opatrunkowe dla ukraińskich strażaków

Opracowanie: st. kpt. R. Dobraczyński
Zdjęcia: KP PSP Opole Lubelskie