Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W dniu 24 maja br. w Zespole Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim odbył się 41 Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W wojewódzkim finale wzięło udział 19 czteroosobowych drużyn z terenucałego województwa lubelskiego. Powiat opolski reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Poniatowej Kolonii jako zwycięzca eliminacji powiatowych, oraz drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelski jako gospodarz.

Zawodnicy rywalizowali między sobą w konkurencjach:
– test wiedzy ogólnej
– praktycznej jazdy na miasteczku ruchu drogowego
– praktycznej jazdy na torze przeszkód
– udzielania pierwszej pomocy medycznej.


Komendę Powiatową PSP w Opolu Lubelskim reprezentował mł. asp. Stanisław Kamela – Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego, który jednocześnie był kierownikiem konkurencji udzielania pierwszej pomocy medycznej, i razem z pielęgniarkami szkolnymi oraz strażakami-ratownikami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim oceniali drużyny w przygotowanej dla nich sytuacji.

 

Turniej w Opolu Lubelskim wygrała drużyna z Zespołu Szkół w Korczowie, natomiast jednogłośnym zwycięzcą konkurencji z udzielania pierwszej pomocy została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Poniatowej Kolonii, która bezbłędnie wykonała tą konkurencję, jednocześnie wykazując się bardzo dużą wiedzą ponadprogramową.

fot.: Zespół Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim