Każdy może wesprzeć ukraińskich strażaków!

Na specjalną prośbę gen. Sergieja Kruka, Szefa Państwowej Służby Ukrainy ds. sytuacji nadzwyczajnych (DSSN), przekazujemy informację, że istnieje możliwość dokonywania dobrowolnych wpłat na konto służby ratowniczej naszego sąsiada.

Przez obecną sytuację spowodowaną agresją Federacji Rosyjskiej, codzienna praca strażaków stała się jeszcze trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Jednak, nie zważając na zagrożenie dla własnego zdrowia
i życia, ratownicy ukraińscy na co dzień wypełniają swoje zadania zgodnie ze słowami złożonej przez nich przysięgi.

Wpłacając nawet najmniejszą kwotę, możemy im w tym pomóc.

Dane potrzebne do przelewu:

Beneficjent: State Emergency Service of Ukraine

Bank beneficjenta: UKREXIMBANK KYIV

SWIFT: EXBSUAUXXXX

Nr konta beneficjenta – IBAN: UA503223130000025301000000291

Tytuł przelewu: “Donation to the rescuers of Ukraine to eliminate the consequences of military aggression of the Russian Federation”, co w tłumaczeniu oznacza: Darowizna na rzecz ratowników z Ukrainy w celu likwidacji skutków militarnej agresji Federacji Rosyjskiej.

Informacje na temat tej zbiórki oraz innych zbiórek dla DSSN, a także pozostałych instytucji ukraińskich, można znaleźć klikając w poniższy link, otrzymany oficjalnym pismem z DSSN:

https://www.eximb.com/eng/bank/press/novyny-banku/news-list/support-the-ukrainian-army-government-services-and-defence-companies.html

Opracowanie: Biuro Komendanta Głównego PSP