Śmiertelna ofiara pożaru mieszkania w Poniatowej

 

W dniu 3 stycznia o godz. 8.42 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opolu lubelskim otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania na 3 piętrze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, pięciokondygnacyjnym w Poniatowej przy ul. Szkolnej 5A.

Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy JRG PSP w Opolu Lubelskim oraz OSP Poniatowa-Miasto i OSP Kraczewice. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar rozwinięty w jednym z pomieszczeń mieszkania na 3 piętrze.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu i gazu ziemnego, sprawieniu linii gaśniczej po klatce schodowej, otwarciu mieszkania i podaniu prądu wody na palące się wyposażenie mieszkania. Równocześnie przeprowadzono rozpoznanie w mieszkaniach przyległych do mieszkania objętego pożarem i na wyższej kondygnacji. Ewakuowano dwie dorosłe osoby i przystąpiono do oddymiania klatki schodowej i mieszkań.

Podczas gaszenia pożaru i przeszukania mieszkania znaleziono nieprzytomnego mężczyznę leżącego obok palącego się łóżka, którego ewakuowano poza strefę zagrożenia. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Miejsce zdarzenia przekazano Policji.

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.