Pożar poszycia leśnego w Poniatowej

W dniu 01 września 2017 roku o godz. 15:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim otrzymał zgłoszenie o pożarze poszycia leśnego który rozprzestrzeniał się na las.

Do zdarzenia został zadysponowany zastęp GBARt2,5/24  z posterunku JRG w Poniatowej.  Po przybyciu na miejsce  zastano pożar o powierzchni ok. 35 arów rozprzestrzeniający się  na las. Po wstępnym rozpoznaniu zadysponowano do pomocy OSP Poniatowa Miasto. Podano trzy prądy wody, działania trwały 90 minut, pożar został ugaszony i zabezpieczono teren aby nie powstały nawroty pożaru.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że o zdarzeniu poinformowali chłopcy w wieku 11 i 14 lat, którzy po zgłoszeniu czekali na pomoc przy głównej drodze, po czym poprowadzili strażaków wąską ścieżką ok. 500 metrów w głąb lasu do miejsca pożaru. Dojazd był utrudniony, a lokalizacji nie dało się precyzyjnie ustalić, bez ich pomocy dotarcie zajęłoby dużo więcej czasu.  Młodzi bohaterowie to: Kacper Bednarz, Jakub Bednarz, Jakub Chudzik i Leon Brykowski. Gratulujemy opanowania i wiedzy jak się zachować w takiej sytuacji.

Warto przypomnieć sobie jak należy zachować się gdy zauważymy zagrożenie: